• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Jant Düzeltme


Dürüst olun... ne sıklıkla jant düzeltme yaptırıyorsunuz? Yeni bir lastik seti aldığınızda mı yapıyorsunuz? Lastiklerinizi döndürmenin ve tekerleklerinizi hizalamanın zamanının geldiğini söylediğinde tamircinizi görmezden mi geliyorsunuz? Birçok insanın zaman zaman jant düzeltme yaptırmaları gerektiğini bildiğini, ancak nedenini gerçekten bilmediğini görüyoruz. Tekerlek hizalamaları düşündüğünüzden çok daha fazlasını yapar! İşte size göstereceğiz.

1. Yakıt Verimliliğini Artırın. Otomobiliniz doğru şekilde hizalanmadığında, tekerlekleriniz olması gerektiği gibi birlikte çalışmıyor. Bu nedenle aracınızın motorunun sizi ileriye taşımak için çok daha fazla çalışması gerekir ve bu da aracınızın yakıt verimliliğini düşürür.

2. Pahalı Oto Tamirlerini Azaltın. Kötü bir düzeltme ile sürüş, arabanızdaki parçaların düzensiz ve zamanından önce aşınmasına neden olur. Yolda bir çukura veya tümseğe her çarptığınızda, direksiyon ve süspansiyon sistemleriniz darbe alır. Lastikleriniz darbeye eşit şekilde yardımcı olmadığında, bu sistemlerin belirli bölgeleri darbeyi diğerlerinden daha fazla alır ve olması gerekenden daha erken bozulmalarına neden olur. Tamamen bozulurlarsa, kaçınılabilecek pahalı bir oto tamir servisi ile karşı karşıya kalırsınız.

3. Daha Sorunsuz Sürüş Deneyimi. Arabanızın rot ayarı bozulduğunda, direksiyonunuz dümdüz ileriyi hedefleseniz bile, genellikle arabanızın hafifçe sağa veya sola kaydığını fark edeceksiniz. Kötü hizalamayı telafi etmek için direksiyonunuzu sürekli olarak ayarlamak yorucu, verimsiz, dikkat dağıtıcı ve tehlikelidir!

4. Araç Güvenliğini Artırın. Arabanızın, kamyonunuzun, SUV'nizin, minivanınızın veya hibrit aracınızın uygun şekilde bakımı, daha iyi çalışmasına yardımcı olur. Ayrıca, sizi yolun kenarında mahsur bırakabilecek beklenmedik araba sorunlarıyla karşılaşmanızı da engeller. Çok geç olana kadar jant düzeltmeyi ertelemeyin.

5. Lastiklerinizin Ömrünü Artırın. Son olarak, lastikleriniz düzenli jant düzeltme almadığınızda çok daha hızlı aşınan pahalı ve önemli bir otomobil parçasıdır. Lastiklerinizi hizaladığınızda ve uyum içinde çalıştıklarında sizi çok daha ileriye götürecekler ve ihtiyacınız olandan daha erken yeni lastik almanıza gerek kalmayacak.